Arhivă Evenimente
    • Selecteaza categoria:
    • Selecteaza tipul:

Arhivă Evenimente

Campania ”Music for Autism” continuă cu The R.O.C.K.

Formatia The R.O.C.K. (Tribute to AC/DC) va susține un nou concert caritabil din campania “Music for Autism” în Clubul Phoenix Constanta, sâmbătă, 01 decembrie, de la ora 21:30. Evenimentul din 1 decembrie va veni în sprijinul campaniei "Music for Autism", care are ca scop viitor amenajarea terenurile de sport pentru copiii cu dizabilităţi din Centrele Şcolare pentru Educaţie Incluzivă din Constanţa. Scopul campaniei "Music for Autism" este să se aducă la cunoştiinţă provocările întâlnite zilnic de copii cu dizabilităţi împreună cu familiile lor.

sâmbătă, 1 decembrie 2018

Marele Război la Porţile Constanţei

Sâmbătă, 17 noiembrie, de la ora 15:30, vă invităm să participați la o reconstituire istorică și artistică a unor scene din Primul Război Mondial. Trei momente de luptă ale armatei române cu armata germano-bulgară vor fi refăcute prin actori ai istoriei militare. Evenimentul este organizat de Asociatia Culturala Tomis și  ArtAntik Gallery cu sprijinul Primăriei Municipiului Constanța.

sâmbătă, 17 noiembrie 2018

Marea Unire, Armonie în Diversitate

În această seară, sărbătorim Marea Unire printr-un spectacol de videomapping care are loc în Piața Ovidiu, de la ora 19:00.

miercuri, 14 noiembrie 2018

HC Dobrogea Sud Constanța vs. CSM Bacău

Sala Sporturilor din Constanța va găzdui marți, 13 noiembrie, de la ora 17:00, meciul dintre HC Dobrogea Sud Constanța și CSM Bacău.

marți, 13 noiembrie 2018

Divizia A de handbal feminin

Duminică, 11 noiembrie, de la ora 14:00, se joacă derby-ul etapei a noua a seriei A din Divizia A de handbal feminin. Gazdele de la  CSU Neptun Constanța întâlnesc HCF Piatra Neamț la Sala Sporturilor din Constanța.

duminică, 11 noiembrie 2018

Mai mult
MOTORIA FEST ajunge în tot mai multe școli constănțene

Luni, 5 noiembrie, elevii Școlii Gimnaziale Nr.3 „Ciprian Porumbescu” vor participa la evenimentul MOTORIA FEST, începând cu ora 11:00. Marți, 6 noiembrie, MOTORIA FEST ajunge la Școala Gimnazială Nr.43 ” Ferdinand”, de la ora 11:00 iar miercuri, 7 noiembrie, Școala Gimnazială Nr.8 va deveni gazda proiectului lansat de CS Phoenix Constanța.

luni, 5 noiembrie 2018

Liga Națională de Baschet Masculin

Sala Sporturilor din Constanța găzduiește duminică, 04 noiembrie, de la ora 17:00, meciul de baschet masculin BC Athletic Constanța - CSO Voluntari.

duminică, 4 noiembrie 2018

O nouă partidă din etapa a VIII-a a Diviziei A, Seria A

Echipa de handbal feminin, CSU Neptun Constanța întâlnește HCM Slobozia, duminică, 04 noiembrie, de la ora 14:00, la Sala Sporturilor din Constanța.

duminică, 4 noiembrie 2018

Etapa a VIII-a din Liga Zimbrilor

HC Dobrogea Sud Constanța dispută meciul cu CSM Făgăraș sâmbătă, 3 noiembrie, de la ora 18:00, la Sala Sporturilor din Constanța.

sâmbătă, 3 noiembrie 2018

Liga Națională de Baschet Feminin

Echipa feminină de baschet Phoenix Știința Constanța întâlnește CS Municipal Târgu Mureș, miercuri, 31 octombrie, de la ora 13:00, la Sala Sporturilor din Constanța.

miercuri, 31 octombrie 2018

<< > >>
Număr de itemi pe pagină