Social

Anchete sociale pentru persoane cu handicap

ANCHETE SOCIALE PENTRU PERSOANE CU HANDICAP

PERIOADA DE DEPUNERE:

• LUNAR între 01 și 25 (inclusiv) ale lunii
  • Luni – Vineri: 08:00 – 12:00

MODALITATE DE DEPUNERE:

• La sediul instituției (Str. Unirii nr.104 mun. Constanța)
  • Online pe adresa de email aurelialeu@dgas-ct.ro

DATE DE CONTACT:

• Telefon: 0341.180.105
  • Locație: Biroul nr.11 – str. Unirii nr.104, mun. Constanța

Persoanele încadrate în grad de handicap si care solicită anchetă socială pentru reîncadrare în grad de handicap, vor atașa la cererea tip (vezi formular "Cerere anchetă socială încadrare grad handicap"), pe lângă copia cărții de identitate, a scrisorilor medicale și o copie a certificatului de încadrare în grad de handicap. Persoanele care solicita anchetă socială pentru încadrare în grad de handicap, vor atașa la cererea de solicitare a anchetei copia cărții de identitate și a scrisorilor medicale.

DOSARUL PENTRU ÎNCADRAREA ÎN GRAD DE HANDICAP SE DEPUNE LA D.G.A.S.P.C. Constanța, Str.Decebal, nr.22, Cererea tip și documentele necesare se regasesc în Formularul "Cerere și documente ptr. DGASPC"