Ziua Veteranilor de Război

sâmbătă, 29 aprilie 2017 - sâmbătă, 29 aprilie 2017

veteraniDP (1)

Cu ocazia Zilei Veteranilor de Război, Primăria Municipiului Constanța, Muzeul Militar Național „Regele Ferdinand I” - Filiala Constanța, Asociația Națională Cultul Eroilor „Regina Maria” - Filiala Constanța, Asociația Națională a Veteranilor de Război și Infanteriștii marini Black Sea Rotational Force 17.1, Aerodromul Mihail Kogălniceanu - Constanța vernisează expoziţia de fotografie „Veterani dobrogeni”.

Vor fi prezenţi domnul Costin Răsăuțeanu, viceprimarul municipiului Constanța, domnul dr. Costin Scurtu, directorul Muzeului Militar Național ,,Regele Ferdinand I” - Filiala Constanța, domnul col. Remus Macovei, președintele Asociației Naționale Cultul Eroilor ,,Regina Maria” - Filiala Constanța, domnul viceamiral Petre Zamfir, vicepreședinte al Asociației Naționale a Veteranilor de Război - Filiala Constanța, domnul lt. col. Juarez Morgan, șeful delegației infanteriștilor marini Black Sea Rotational Force 17.1, Aerodromul Mihail Kogălniceanu - Constanța, domnul col (r) Vasile Vreme, veterani de război, veterani militari, membri ai Asociației „Project Rescue Romania” și ai Asociației „Together Everyone Achieves More” sub îndrumarea doamnei prof. psiholog Daniela Ghițoiu, președinte TEAM.

În deschidere va avea loc un program artistic susținut de Muzica Militară a Forțelor Navale Române sub bagheta dirijorului col.dr. Cornel Ignat.

Expoziţia va fi deschisă la Muzeul Militar Național „Regele Ferdinand I” - Filiala Constanța în perioada 29 aprilie- 31 august 2017.

DATA:    29 aprilie 2017

ORA:      11:00