Spellground Festival

luni, 27 iunie 2016 - luni, 27 iunie 2016

POSTER SPELLGROUND BLUE

Spellground Festival, Primăria Municipiului Constanța și Universitatea Ovidius Constanța te cheamă la o conferință de presă marți, 28 iunie, începând cu ora 10.00, în Piața Ovidiu.

Spellground Festival va pune stăpânire pe litoral, din Constanța până în Năvodari, cu 3 scene, 17 artiști internaționali și 44 de artiști români, de pe 12 până pe 14 august, înainte de Ziua Marinei, în cel mai aglomerat weekend de pe litoralul Mării Negre.
Speakeri:
• Dl. Decebal Făgădău, Primarul Municipiului Constanța
• Dl. Prof. Univ. Dr. Sorin Rugină, Rectorul Universității „Ovidius“ Constanța
• Dl. Titus Lipovan, organizator Spellground Festival

Spellground Festival– A Must-Sea Festival:

Într-o vară ce stă sub semnul festivalurilor, Spellground Festival se anunță o experiență de zeci de ore de muzică live, activități artistice și culturale, distracție, toate în aer liber. Cele patru mari elemente: Pământul, Soarele, Apa și Aerul se vor uni cu un al cincilea element, Vibe-ul mulțimii, într-o experiență fără precedent pe litoral.